Najčastejšie otázky

FAQ

Prečo by som sa mal venovať tancu? V čom je tanec prospešný?

Na profesionálnej úrovni je tanečný šport náročný. Je uznaný Medzinárodným olympijským výborom ako šport a očakáva sa, že bude zahrnutý do Olympijského programu. Poskytuje príležitosť rozvíjať športovú disciplínu tela a mysle. Zároveň umožňuje vyjadriť umeleckú tvorivosť choreografiou a kostýmami za sprievodu hudby. Zahŕňa päť štandardných tancov - anglický valčík (waltz), tango, viedenský valčík, slowfox (slow foxtrot), quickstep (quick foxtrot) a päť latinsko-amerických tancov - samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive. 

Tanec ako taký nemusí byť iba súťažný šport. Pre ľudí, ktorí sa mu nechcú venovať na profesionálnej úrovni, môže predstavovať skvelý spôsob relaxu. Je určený pre ľudí od 4 rokov až po seniorov. Prostredníctvom tanca môžete cvičiť svoje telo bez toho, aby ste o tom vedeli, rozvíjať koordináciu mysle a svalov, zlepšiť svoje držanie tela bez ohľadu na vek. Ďalej rozvíja svalový tonus, pomáha udržať si mladistvý vzhľad a spontánnosť, je jedným z mála koníčkov, ktoré môžu priatelia alebo páry robiť spoločne. Taktiež je skvelým sociálnym prínosom v rozvoji zručnosti komunikácie, podporuje sebadôveru, sebavedomie a povedomie o živote, rozvíja umeleckú tvorivosť a hudobnú interpretáciu a predstavuje efektívne trávenie voľného času. 

Prečo by som mal navštevovať práve TK Welcome?

TK Welcome je najlepšou tanečnou školou v Trnave a patrí medzi najlepšie tanečné kluby na Slovensku. Dôkazom toho sú naše výsledky a pravidelné umiestňovanie sa na popredných priečkach na Majstrovstvách SR. Charakteristická je pre nás precíznosť a dôraz na detail. Naš´´im cieľom nie je len, aby ste svoj voľný čas trávili príjemne, ale aby ste sa aj niečo nové naučili a zároveň si zlepšili kondíciu. Taktiež, aby ste pochopili techniku tanca a to, ako Vaše telo funguje. Tempo napredovania prispôsobujeme možnostiam uchádzačov. Jedno je však isté - spravíme z vás tanečníkov. 

Pre koho sú určené tanečné kurzy?

Pre všetkých, ktorí majú záujem tancovať na profesionálnej i amatérskej úrovni, pre jednotlivcov i páry, pre ľudí, ktorí majú záujem aktívne tráviť svoj čas. Vieme sa prispôsobiť potrebám každého klienta.

Čo sa počas hodín naučím?

Výber kurzu je na samotnom uchádzačovi. Pred prvou hodinou absolvuje uchádzač s lektorom krátky pohovor, v rámci ktorého sa dohodnú na tanečných tréningoch - akému tancu sa chce uchádzač venovať, ako intenzívne chce trénovať a akú má motiváciu tancovať, resp. na aké účely tanec potrebuje. Na základe toho lektor navrhne tréningový plán. 

V rámci skupinových kurzov sa lektor dokáže prispôsobiť požiadavkám skupiny, ale klasicky sa preberajú základy štandardných a latinsko-amerických tancov. Lektor počas hodín vysvetľuje nielen samotné kroky, ale taktiež kladie dôraz na techniku ich prevedenia. Zároveň vysvetľuje charakter tanca ako takého v kontexte s inými tancami. 

Čo si mám so sebou priniesť na tréning?

Na tréning nepotrebujete nič špeciálne. Stačí si so sebou priniesť uterák a vodu. Oblečenie by ste mali mať pohodlné (legíny, tepláky, tričko...) rovnako ako aj obuv (tenisky). Tanečné topánky nie sú podmienkou. 

Ako môžem zaplatiť za hodiny?

Za tréning je možné platiť v hotovosti po hodine alebo v prípade dohody s lektorom platbou na bankový účet. Platba kartou zatiaľ možná nie je. 

Ako je to v prípade individuálnych hodín? Môžem mať aj večerné hodiny?

Áno, je možné sa dohodnúť s lektorom aj na individuálnych lekciách vo večerných hodinách. 

Čo ak mám záujem o iný tanec ako je v ponuke. Je možné sa naučiť aj ten?

V tomto prípade sa po konzultácii s lektorom vieme prispôsobiť potrebám klienta. 

Ponúkate vystúpenia aj na plesy či firemné večierky? 

Áno, v prípade záujmu a dohody si vieme pripraviť vystúpenie na plesy alebo na firemné večierky podľa požiadaviek klienta. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Kontaktujte nás!