Lektori

Zdeno Blesák

Vedúci TK Welcome Trnava a tréner II. kvalifikačného stupňa.


Napriek tomu, že rodený Trnavčan vyštudoval marketing, jeho životnou cestou sa stal tanec. K tomu ho priviedli rodičia. Ako šesťročného ho prihlásili do tanečnej školy Tyrnavia. Napriek tomu, že mu robil spoločnosť výhradne dievčenský kolektív, tanec ho v tom čase až tak neoslovil. 

Situácia sa zmenila až pod vedením ústretovejšieho lektora a zakladateľa TK Welcome Jána Siantu. Pre Zdena bol vzorom, učiteľom, ktorý mu ukázal lásku k tancu. Ako osemročný sa dostal na prvú tanečnú súťaž. Potenciál v ňom videl aj Andrej Hromádka, ktorý Zdena chodil učiť z Bratislavy. Motivoval ho záujmom a hodinami zadarmo, ktoré mu dával navyše, lebo v ňom videl potenciál. 

Netrvalo dlho a s tanečnou partnerkou Nikolou Mihálikovou dosiahli výborné výsledky. V 13. rokoch získal v štandardných tancoch kategóriu A ako prvý na Slovensku. V tom čase ešte neboli majstrovstvá Slovenska v kategórii Junior I. Aj keď s ďalšou tanečnou partnerkou dosahoval výborné výsledky, s tancom sa rozhodol skončiť. Kríza mu však vydržala iba tri mesiace, ktoré si krátil hraním futbalu. Po krátkej prestávke sa k tancu vrátil už nastálo. Od roku 2012 začal súťažiť s partnerkou Henrietou Vadkerti v štandardných tancoch.

Spoločnými silami dosiahli mnohé úspechy na Slovensku i na majstrovstvách Európy. Pretancovali sa až k profesionálom. Dnes obaja vedú úspešné tanečné školy a svoje skúsenosti predávajú mladším nádejným tanečníkom.

Od roku 2001 je členom Slovenského zväzu tanečného športu, v ktorom momentálne zastáva funkciu člena súťažného úseku. O 11 rokov neskôr sa stal majiteľom a hlavným trénerom Tanečného Klubu Welcome Trnava. Zároveň pracuje ako domáci a externý tréner majstrov, vicemajstrov a finalistov SR v kategóriách Jun I, Jun II, Mládež, U21, Dospelí.

Učí štandardné aj latinskoamerické tance. V roku 2021 sa stal reprezentačným trénerom v rámci štandardných tancov. V roku 2023 úspešne absolvoval vzdelávanie trénerov a stal sa trénerom II. kvalifikačného stupňa.Pavlína Belavá

Lektorka TK Welcome Trnava


Láska k tancu sa v nej prebudila už v škôlke. Vtedy však ešte netušila, že ju bude sprevádzať celý život. Serióznejšie sa tancu začala venovať neskôr, keď začala navštevovať tanečnú školu Tyrnavia. 

To, že rodenej Trnavčanke ide od ruky všetko, čoho sa chytí, je dôkazom aj jej všestranné zameranie. Strednú obchodnú akadémiu absolvovala v anglickom jazyku, momentálne študuje psychológiu, ktorej poznatky využíva aj pri svojej práci s ľuďmi v tanečnom klube. Obchodný duch sa v nej nezaprel ani vo voľnom čase - šije tanečné a tréningové oblečenie pod svojou vlastnou značkou "PALU dance wear". Okrem toho sa rada akokoľvek hýbe a ak jej vystane trochu voľného času, využije ho na čítanie kníh.

So svojím tanečným partnerom Gregorom absolvovali súťaže doma (majstrovstvá Slovenska, poháre...) i v zahraničí. Svoje tanečné umenie predviedli napríklad v Českej republike, Taliansku i v Rumunsku. 

V tanečnej oblasti sa neustále zdokonaľuje nielen prakticky, ale aj teoreticky. Učí sa od slovenských i zahraničných lektorov doma i za hranicami. V budúcnosti by rada absolvovala trénerský kurz. 

Popri škole pracuje ako lektorka v TK Welcome Trnava. Vedie krúžky pre deti od 4 rokov až po dospelých, pracuje so začiatočníkmi, ale pripravuje aj tanečníčky a páry na súťaže.   

Momentálne v škole vedie krúžky začiatočníkov a pokročilých (deti od 5 do 12 rokov), skupinu sólo dievčat (okolo 15 rokov), ktoré učí latino choreografie. V neposlednom rade má individuálne lekcie pre súťažných tanečníkov i amatérov, pripravuje tiež na mieru svadobné choreografie.  

Myslí si, že tanec je veľmi komplexná aktivita, v ktorom si každý dokáže nájsť niečo svoje, čo ho na ňom baví - od fyzickej aktivity, po kreativitu, estetiku, logiku, súťaživosť, ktorá ho poháňa k výkonom či samotnú hudbu. To je aj jeden z dôvodov, prečo ju tanec baví a venuje sa mu dodnes. V tomto duchu sa snaží viesť aj svoje hodiny a ukazovať ľuďom iný rozmer tanca, resp. že nie je iba o krokoch. Gregor Králik

Lektor TK Welcome Trnava


Gregora nenechala hudba chladným už v šiestich rokoch. O dva roky neskôr sa začal objavovať na tanečných súťažiach a spolu so svojou tanečnou i životnou partnerkou Pavlínou sa pretancovali z menších súťaží na národné a svetové, ktoré sa konali napríklad v Českej republike, Rumunsku i v Taliansku. 

Po strednej škole sa rozhodol plnohodnotne venovať tancu a spoznávaniu seba samého. Čiastočne sa mu to už aj podarilo, čoho dôkazom je to, že za svoj najväčší tanečný úspech považuje okrem umiestnenia v semifinále na majstrovstvách Slovenska i nájdenie svojej osobnosti a vlastného štýlu v tanci. Vlastná ľahko rozpoznateľná identita je mimoriadne dôležitá pre každého umelecky založeného človeka. Cesta za uvedeným cieľom však bola dlhá a náročná nielen psychicky, ale aj finančne. Už od mladého veku sa postavil na vlastné nohy. Zamestnal sa v gastronómii, aby si mohol plniť svoj detský tanečný sen.

Gastronómia nesprevádza len jeho pracovný život, baví ho i v súkromí. Keď sa práve nezdržuje v kuchyni, tak sa rád prejde po vonku v spoločnosti dobrého podcastu, prípadne si voľný čas vypĺňa športom. Zaujíma ho aj vyrábanie obsahu a spravovanie sociálnych sietí, nebráni sa v budúcnosti ani práci manažéra sociálnych sietí. 

V tanečnej oblasti sa neustále zdokonaľuje nielen prakticky, ale aj teoreticky. Učí sa od slovenských i zahraničných lektorov doma i za hranicami. V budúcnosti by rád absolvoval trénerský kurz.

Popri práci robí lektora v TK Welcome Trnava. Vedie krúžky pre deti, ženy a súťažné páry. Momentálne vedie kurzy tzv. ProAm (profesionál-amatér), skupinové Latino Ladies a individuálne lekcie. Na učení ho baví najmä odovzdávanie informácií a skúseností a taktiež to, keď vidí, že jeho žiaci robia pokroky. 

Napriek tomu, že spoločenským tancom sa venuje už dlho, stále ho napĺňajú predovšetkým preto, že tanec je spojením hudby, párovej práce, estetiky, pohybu tela a športovej aktivity. Ľudia by podľa neho mali tancovať, pretože tanec rozvíja 3K - komunikáciu s partnerom, koordináciu tela a kooperáciu s trénerom aj s inými členmi a pármi.