Z. Blesák je trénerom II. kvalifikačného stupňa, SZTŠ mu odovzdal v Trenčíne osvedčenie

25.02.2024

Vedúci Tanečného klubu Welcome Trnava Zdeno Blesák je trénerom II. kvalifikačného stupňa tanečného športu. Osvedčenie o úspešnom ukončení vzdelávania mu v sobotu počas Majstrovstiev Slovenska v 10 tancoch v Trenčíne slávnostne odovzdal v mene Slovenského zväzu tanečného športu (SZTŠ) predseda skúšobnej komisie Matej Chren. 

,,To, že už profesionálne netancujem neznamená, že nemusím na sebe pracovať. Práve naopak, ako tréneri budujeme ďalšiu tanečnú generáciu, preto by sme sa podľa mňa mali neustále vzdelávať, aby tanečné páry dostali od nás tie najlepšie informácie a dosahovali výborné výsledky na národnej i medzinárodnej úrovni," konštatoval.

Okrem Zdena Blesáka (zľava) si osvedčenie prevzali aj Simona Brecíková, Matteo Cicchitti a Martin Šrámka. 

,,Vzhľadom na to, že naša práca je časovo náročná, priznám sa, že mi trvalo dlhšie, kým som sa odhodlal na vzdelávanie prihlásiť. Teraz však neľutujem. Mnoho praktických informácií som si podporil aj teoretickými. Určite si mám záujem v budúcnosti urobiť aj III. kvalifikačný stupeň vzdelávania," uzavrel vedúci TK Welcome Trnava, ktorý je zároveň aj členom súťažného úseku SZTŠ.

Vyvrcholením tanečnej sezóny budú Majstrovstvá Slovenska v štandardných tancoch, ktoré sa budú konať v polovici marca v Poprade. Tanečné páry TK Welcome Trnava pod vedením Zdena Blesáka na nich nebudú chýbať.