TK Welcome Trnava finišuje prípravy na majstrovstvá v štandardných tancoch v Poprade

10.03.2024

Posledný víkend pred Majstrovstvami Slovenska v štandardných tancoch sa niesol vo finálnych prípravách nielen tanečníkov z Trnavy, ale aj z iných slovenských tanečných klubov. Záštitu nad trnavským kempom tentokrát prebral tréner klubu Zdeno Blesák. Svoje skúsenosti prišli tanečníkom predať aj vedúci klubu TŠK Viva Nové Zámky Henrieta a Viktor Vadkerti.

"Týždeň pred majstrovstvami je to už skôr o posledných úpravách a čistení zostáv, ako o veľkých zmenách. Napriek tomu zodpovednosť voči finálnej prezentácii na súťaži, ktorá vytvára tlak, môže koniec koncov ešte viesť k vyburcovaniu k lepším výkonom," konštatoval Blesák.


Zároveň dodal, že odmenou pre súťažné tanečné páry bude nielen umiestnenie na súťaži, ale aj práca, ktorá sa za každým jedným tanečníkom skrýva. "Je jasné, že každý tanečný pár by potešilo dobré umiestnenie. Nepochybne aj samotného trénera. Vážim si však aj samotný progres, ktorý tanečníci urobia od súťaži k súťaži. Za každým jedným tanečníkom je veľmi veľa práce a odriekania. Všetkým držím palce," uviedol vedúci trnavského klubu. Zároveň každému súťažiacemu praje, aby si majstrovstvá naplno užili a ukázali, čo je v nich. 

Majstrovstvá Slovenska v štandardných tancoch sa budú konať 16. marca v Poprade. Na súťaži sa predstavia tanečníci z celého Slovenska v kategóriách deti, juniori I a II, mládežníci, dospelí a seniori.