TK Welcome Trnava cez víkend opäť na stupni víťazov doma i v zahraničí

19.05.2024

Osem tanečných párov a štyri tanečnice klubu Welcome Trnava si zmerali cez víkend svoje sily v domácej i zahraničnej konkurencii. Celkom päť párov a štyri sólo tanečnice súťažili na súťaži Grand Prix Tyrnavia, ktorá sa cez víkend konala v Trnave.

Najlepšie umiestnenie z jediného trnavského klubu, ktorý sa na medzinárodnej súťaži zúčastnil, si odniesli Kristián Šimko a Tereza Katrincová. V kategórii Dospelí B štandard získali 2. miesto zo 16 súťažiacich, pričom víťazstvo im ušlo len tesne. V kategórii WDSF Youth Standard v rámci medzinárodného rebríčka obsadili  5. miesto vo finále ako jediný slovenský pár.

Na medzinárodnej súťaži sa medzi prvými piatimi najúspešnejšími súťažiacimi umiestnili i Sebastián Stefan Špitál a Vidová Nina (4. miesto, kategória Junior I E) a Maximilián František Špitál a Ruby Tajnayová (4. miesto, kategória Deti I E).

Nemenej úspešne reprezentovali trnavský tanečný klub i jej ďalší členovia - Adam Strečanský a Amália Petruláková získali 12. miesto v štandardných a 17. miesto v latinskoamerických tancoch v kategórii Dospelí C. Rebríček úspešných párov uzatvárajú Simon Mellen a Laura Horváthová s 15. miestom v kategórii Deti II E.

Zo sólo dievčat na súťaži Grand Prix Tyrnavia skončila najlepšie Natália Horváthová (štandard 4. miesto, latina 7. miesto v kategórii Deti II Bronz). Za ňou nasledovali Nicole Žitňanská, ktorá sa v kategórii Junior I Bronz v latinskoamerických tancoch prebojovala z 21 účastníčok na 5. najlepšie miesto a rovnako úspešná bola aj Magdaléna Poláčková v kategórii Junior II Bronz, ktorá obsadila v latinskoamerických tancoch rovnaké miesto a v kategórii Junior I Bronz 10. miesto.

Úspešnú reprezentáciu sólo dievčat TK Welcome Trnava na medzinárodnej súťaži uzatvorila Bianca Matovič. V rámci svojej súťažnej premiéry obsadila 10. miesto v štandardných tancoch a o 5 priečok klesla v latinskoamerických tancoch v kategórii Junior I Bronz.

Veľký úspech za hranicami Slovenska na Grand Prix Austerlitz 2024 Brno v kategórii WDSF International Open Adult (Dospelí) zožali Gregor Králik a Pavlína Belavá, ktorí zo 48 tanečných párov z celého sveta skončili v latinskoamerických tancoch ako 15. najlepší pár. V rámci medzinárodného rebríčka tak skončili tesne pred bránami semifinále.

Na stupeň víťazov sa taktiež u nášho českého suseda na súťaži O Cenu TK Gradace Kromeříž 2024 postavili Marek Kulas a Nia Pšenáková. Tí vo výkonnostnej kategórii Mládež C v latinskoamerických tancoch získali 2. miesto.

Sériu úspechov TK Welcome Trnava uzatvorili tento víkend Samuel Kubík a Simona Jančová. Skončili tesne pred bránami finále v štandardných tancoch (8.-9. miesto z 21 párov) na súťaži Brno Šlapanice. Pre Kubíka s Jančovou to bola ich prvá súťaž vo výkonnostnej kategórii Dospelí A.

"Som nesmierne rád za každé jedno umiestnenie, ktoré moje decká tento víkend získali. TK Welcome Trnava si potvrdil svoje dobré meno nielen na domácej tanečnej scéne, ale začína rezonovať i v zahraničí. Mám z toho nesmiernu radosť," ocenil vedúci trnavského klubu a hlavný tréner súťažiacich za TK Welcome Trnava  Zdeno Blesák.