Tanečníci TK Welcome Trnava sa cez víkend postavili na stupne víťazov na Slovensku i v Českej republike 

23.03.2024

Marek Kulas a Nia Pšenáková si na Tanečnej lige Moravskosliezskej divízie v českom meste Třinec vytancovali v kategórii Mládež B Štandard 2. miesto. Tanečný pár TK Welcome Trnava si vyskúšal zmerať svoje sily s ostatnými súťažiacimi aj v latinskoamerických tancoch. V rámci silnej konkurencie si rovnako vybojoval druhé najlepšie miesto na súťaži. 

"Tancovalo sa nám veľmi dobre tak v štandardných ako aj v latinskoamerických tancoch. Snažili sme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili aj na minulotýždňových majstrovstvách a sme veľmi radi, že to vyšlo a podarilo sa nám dosiahnuť takéto výsledky," zhodli sa Kulas so Pšenákovou.

Radosť z finálových umiestnení má aj ich tréner a vedúci tanečného klubu Zdeno Blesák. "Dnes bol na Mareka s Niou veľmi príjemný pohľad. Bolo vidieť, že si tanec užívali. Z finálových umiestnení sa teším o to viac, že spolu tancujú len pol roka a už skončili ako druhý najlepší pár na súťaži," konštatoval Blesák. Zároveň dodal, že verí, že im poctivou prácou budú úspechy len pribúdať. 


V nedeľu boli úspešné na bratislavskom Jarnom pohári KTC v kategórii Sólo dievčatá - Deti II bronz Štandard aj tanečníčky TK Welcome Trnava Nikol Kučerová a Natália Horváthová. Na súťaži obsadili prvé a druhé miesto. V latinskoamerických tancoch v kategórii Sólo dievčatá - Junior II na stupni víťazov trnavská tanečná škola taktiež nechýbala. Tretie miesto si vytancovala Nicole Žitňanská. 

"Teším sa, že naša škola má za sebou úspešný víkend. Dievčatá nám obsadili všetky stupne víťazov v kategórii Sólo dievčat. Dokazuje to, že aj keď baby nemajú tanečného partnera, ale tancu sa chcú seriózne venovať, vedia byť v ňom aj napriek všetkému úspešné. Dokázali sa presadiť v silnej konkurencii a tak môžu motivovať aj iné dievčatá, ktoré by chceli súťažne tancovať, no zatiaľ nemali šťastie nájsť si partnera," uviedol Blesák.