Tanečníci z TK Welcome sa zúčastnili kempu v Nových Zámkoch, hodiny viedla aj talianska trénerka Favero

04.03.2024

Koncom minulého týždňa sa v Nových Zámkoch konal prípravný kemp pred marcovými Majstrovstvami SR v štandardných tancoch. Tanečné sústredenie zorganizovali vedúci klubu, manželia Henrieta a Viktor Vadkerti. Tanečníci TK Welcome Trnava a vedúci klubu Zdeno Blesák na kempe nechýbali.

Významnou posilou sústredenia bola aj úspešná tanečníčka z Talianska Genny Favero, ktorá pôsobila aj ako hlavná trénerka kedysi aktívneho tanečného páru Zdeno Blesák a Henrieta Vadkerti.

"Aj s mojou tanečnou partnerkou Heňou sme veľmi radi, že sa nám po rokoch podarilo s Genny opäť stretnúť na tanečnom parkete, keďže pandémia a iné povinnosti nám to skôr nedovolili. Hodiny boli úžasné, snažil som sa nasať čo možno najviac informácií, aby som ich mohol podávať ďalej," konštatoval vedúci klubu TK Welcome.

Kým pred pandémiou ich Favero pripravovala skôr ako tanečníkov na súťaže, cez víkend sa na kempe stretli už ako tréneri. "Bol to zvláštny pocit, že som sa teraz pýtal hlavne z pozície trénera. Zaujímalo ma, či decká dobre učím, kde mám silné stránky a na čom musím ešte popracovať. Takýto pohľad od skúsenej trénerky, najmä zo zahraničia, je mimoriadne obohacujúci. Som za neho veľmi vďačný," zhodnotil uplynulé dni Blesák. Zároveň ocenil význam takýchto kempov predovšetkým pre samotných tanečníkov.

Podobný prípravný kemp pred Majstrovstvami SR v štandardných tancoch sa tentokrát uskutoční v Trnave 9. a 10. marca v priestoroch TK Welcome.