Páry TK Welcome Trnava zabojovali cez víkend na súťažiach v ČR a v Taliansku

14.04.2024

TK Welcome Trnava má za sebou úspešný víkend. Tanečné páry sa zúčastnili súťaží v Českej republike a v Taliansku. U susedov na súťaži Veľká cena južnej Moravy 2024 obsadili prvé dve priečky Samuel Kubík a Simona Jančová (1. miesto v kategórii Dospelí B, štandard) a Marek Kulas s Niou Pšenákovou (2. miesto v tej istej kategórii). Kulas so Pšenákovou obsadili aj 2. miesto v kategórii Dospelí C, latina. 

V Taliansku si svoje tanečné zručnosti zmerali lektori Gregor Králik a Pavlína Belavá na súťaži Bassano Dance Festival 2024. Tí obsadili 18. priečku z 39 párov v kategórii "Rising Stars Latin". V kategórii "Adult Latin"  boli 14. najlepším párom zo 40 účastníkov na medzinárodnej súťaži.

"Som na všetky páry nesmierne hrdý. Robia mi radosť a výborné meno nielen tanečnému klubu, ale aj tanečnému športu za hranicami Slovenska," uviedol po skončení súťaží ich tréner a vedúci trnavského klubu Zdeno Blesák.  

"Veľmi sa z výhry tešíme. Veríme, že sa nám takto bude dariť aj naďalej a onedlho budeme vo ´výkonnostnej kategórií A," skonštatoval po súťaži Samuel Kubík. 

Kulas so Pšenákovou sa z druhého miesta v oboch kategóriách rovnako tešia a dúfajú, že onedlho budú atakovať prvé priečky. 

"Posielame pozdravy z Talianska, tancovalo sa nám výborne. Medzinárodná konkurencia bola veľká, ale o to viac nás to nútilo podať ešte lepší výkon. Domnievame sa, že tanečníkom to môže len pomôcť, keď sa postavia na parket s tak výbornými pármi a musia čeliť takto silnej konkurencii. Sú to pre nás neoceniteľné skúsenosti," zhodli sa Králik s Belavou.