Nový tanečný pár TK Welcome Trnava skončil na majstrovstvách takmer vo finále

16.03.2024

Kristián Šimko a Tereza Katrincová skončili na Majstrovstvách Slovenska v štandardných tancoch v Poprade tesne pred bránami finále. Napriek tomu, že tanečný pár TK Welcome Trnava spolu tancuje len od januára, na majstrovstvách obsadil 7. miesto z celkového počtu 34 súťažných párov v kategórii Mládež. Iba jedno miesto ich delilo od finále. 

"Umiestnenie na majstrovstvách berieme s pokorou. Je pre nás záväzkom, aby sme na sebe pracovali ešte viac," uviedol po súťaži Šimko.

Tréner a vedúci klubu TK Welcome Trnava Zdeno Blesák vníma 7.miesto v tak silnej konkurencii na Slovensku ako úspech. "Kristián a Tereza spolu začali tancovať len v januári. Mnohokrát párom trvá veľmi dlho, kým sa zohrajú. Oni sa na svojej prvej súťaži a hneď na majstrovstvách Slovenska pretancovali za posledný finálový pár. Považujem to za úspech," konštatoval.

V mladom tanečnom páre vidí potenciál. "Sú mladí a zapálení pre tanec. Čo bolo však dnes, je už minulosť. Od zajtra začína nový deň a s ním aj ďalšia príprava, aby svoje umiestnenie ešte vylepšili," vyhlásil ich tréner.

Trnavský tanečný klub premiérovo reprezentoval na národnej úrovni aj ďalší tanečný pár - Marek Kulas a Nia Pšenáková. "Napriek tomu, že Marek s Niou skončili v prvom kole, odviedli veľký kus práce a teším sa na ďalšiu spoluprácu s nimi," uzavrel Blesák.