Print this Stránka

FAQ: Najčastejšie otázky

 

Prečo by som sa mal venovať tancu? V čom je tanec prospešný?

Na profesionálnej úrovni je tanečný šport náročný. Je uznaný Medzinárodným olympijským výborom, ako šport a očakáva sa, že bude zahrnutý do Olympijského programu. Poskytuje príležitosť rozvíjať športovú disciplínu tela a mysle. Zároveň umožňuje vyjadriť umeleckú tvorivosť choreografiou a kostýmami za sprievodu hudby. Zahŕňa 5 štandardných tancov – anglický valčík (waltz), tango, viedenský valčík, slowfox (slow foxtrot), quickstep (quick foxtrot) a 5 latinsko-amerických tancov – samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive.

Tanec ako taký nemusí byť iba súťaživý šport. Pre ľudí, ktorí sa mu nechcú venovať na profesionálnej úrovni, môže predstavovať skvelý spôsob relaxu. Je určený pre ľudí od 4 rokov až po seniorov. Prostredníctvom tanca môžete cvičiť svoje telo bez toho, aby ste o tom vedeli, rozvíjať koordináciu mysle a svalov, zlepšiť svoje držanie tela bez ohľadu na vek. Ďalej rozvíja svalový tonus, pomáha udržať si mladistvý vzhľad a spontánnosť, je jedným z mála koníčkov, ktoré môžu priatelia alebo páry robiť spoločne. Taktiež je skvelým sociálnym prínosom v rozvoji zručnosti komunikácie, podporuje sebadôveru, sebavedomie a povedomie o živote, rozvíja umeleckú tvorivosť a hudobnú interpretáciu a predstavuje efektívne trávenie voľného času.

 

Prečo by som mal navštevovať práve TK Welcome?

TK Welcome patrí medzi najlepšie tanečné školy na Slovensku. Dôkazom toho sú naše výsledky a pravidelné umiestňovanie sa na popredných priečkach na Majstrovstvách Slovenska. Charakteristická je pre nás precíznosť a dôraz na detail. Naším cieľom nie je len, aby ste svoj voľný čas trávili príjemne, ale aby ste sa aj niečo nové naučili a zároveň si zlepšili kondíciu. Taktiež, aby ste pochopili techniku tanca a to, ako Vaše telo funguje. Tempo napredovania však, samozrejme, prispôsobujeme možnostiam uchádzačov. Jedno je však isté – spravíme z Vás tanečníkov.

 

Pre koho sú určené tanečné kurzy?

Pre všetkých, ktorí majú záujem tancovať na profesionálnej i amatérskej úrovni, pre jednotlivcov i páry, pre ľudí, ktorí majú záujem aktívne tráviť svoj čas. Vieme sa prispôsobiť potrebám každého klienta.

 

Čo sa počas hodín naučím?

Výber kurzu je na uchádzačovi. Pred prvou hodinou absolvuje uchádzač s lektorom krátky pohovor, v rámci ktorého sa dohodnú na tanečných tréningoch – akému tancu sa chce uchádzač venovať, ako intenzívne chce trénovať a akú má motiváciu tancovať, resp. na aké účely tanec potrebuje. Na základe toho lektor navrhne tréningový plán.

V rámci skupinových kurzov sa lektor dokáže prispôsobiť požiadavkám skupiny, ale klasicky sa preberajú základy štandardných a latinsko-amerických tancov. Lektor počas hodín vysvetľuje nielen samotné kroky, ale taktiež kladie dôraz na techniku ich prevedenia. Zároveň vysvetľuje charakter tanca ako takého v kontexte s inými tancami.

 

Čo si mám so sebou priniesť? Aké oblečenie či obuv by som mala mať na tréningoch?

Na tréning nepotrebujete nič špeciálne. Stačí si so sebou priniesť uterák a vodu. Oblečenie by ste mali mať pohodlné (legíny, tepláky, tričko…) rovnako ako aj obuv (tenisky). Tanečné topánky nie sú podmienkou.

 

Ako môžem zaplatiť za hodiny?

Za tréning je možné platiť v hotovosti po hodine alebo v prípade dohody s lektorom platbou na bankový účet. Platba kartou zatiaľ možná nie je.

 

Ako je to v prípade individuálnych hodín. Môžem mať aj večerné hodiny?

Áno, je možné sa dohodnúť s lektorom aj na individuálnych lekciách vo večerných hodinách.

 

Čo ak mám záujem o iný tanec ako je v ponuke. Je možné sa naučiť aj ten?

V tomto prípade sa taktiež vieme prispôsobiť potrebám klienta.

 

Ponúkate vystúpenia aj na plesy či firemné večierky?

Áno, v prípade záujmu a dohody si vieme pripraviť vystúpenie pre firmy podľa ich požiadaviek.

 

Nenašli ste odpoveď na niektorú z Vašich otázok? Ozvite sa nám:

Telefón: 0904 870 650

E-mail: tkwelcometrnava@gmail.com

Permanent link to this article: https://www.tkwelcome.sk/?page_id=117